Reklama

Proces w sprawie tragicznej imprezy na UTP w Bydgoszczy - relacja z rozpraw 23/24.02.2017

W czwartek 23 lutego w bydgoskim Sądzie Okręgowym zeznawały matki dwójki z 3 studentów, zmarłych w wyniku obrażeń odniesionych podczas otrzęsin, jakie odbyły się w 2015 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. To kolejna rozprawa w sprawie tej tragedii.

Na ławie oskarżonych zasiadają cztery osoby. Przewodniczącej samorządu studenckiego Ewie Ż. oraz kierownikowi ochrony Andrzejowi Z. grożą kary 8 lat pozbawienia wolności, a byłemu rektorowi uczelni prof. Antoniemu B. oraz prorektorowi Januszowi P. grozi 2 lata więzienia.

Policjanci z Niemiec będą patrolować Szczecin w trakcie imprezy

Niemieccy policjanci będą pilnować porządku w Szczecinie. Funkcjonariusze z Brandenburgii przyjadą na sierpniowy finał regat The Tall Ships Races.

Komunikat Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN

W środę, 15 lutego 2017 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Na spotkaniu rozpoznano następujące odwołania i wydano poniższe decyzje.

Porażka ochrony na meczu Arki. Przeskoczył przez płot i ruszył na trenera Legii [video]

Ochroniarze zabezpieczający mecz Arki Gdynia po raz kolejny stali się obiektem drwin. To efekt nieudolnej interwencji, gdy kompletnie pijany mężczyzna przeskoczył przez płot i przez nikogo nie niepokojony szarpał się z rezerwowymi Legii Warszawa. Gdyński klub wystosował oficjalne pismo z przeprosinami do władz i członków sztabu szkoleniowego stołecznej drużyny.

Tragedia na stadionie w Angoli. 17 osób nie żyje

Co najmniej 17 osób zginęło wskutek stratowania, a dziesiątki zostały rannych tuż przed meczem piłkarskim w mieście Uige w północnej Angoli. Kibice szturmowali bramy chcąc zobaczyć ligowe spotkanie między lokalnymi zespołami – poinformowały służby medyczne.

Biuletyn Portalu

Patronujemy

 baner1

Blog

baner na OIM2

Jesteśmy na Facebooku