BEZPIECZENSTWO NA UCZELNIACH banner 1347x732px Ccb

W trakcie festynu spadł na nią konar. Kobieta domaga się 25 tys. od miasta

Kobieta, na którą spadł konar drzewa w trakcie ubiegłorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej, pozwała władze miasta. Domaga się 25 tysięcy zł zadośćuczynienia za doznane cierpienie. Jednocześnie, po raz pierwszy, strzeleckie święto miasta będzie zgłoszone jako impreza masowa, choć do tej pory władze przekonywały, że nie ma takiej potrzeby.

RPO o klubach w Sopocie tylko od 21 roku życia: "To może być dyskryminacja"

Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że decyzja o wstępie do klubów nocnych w Sopocie tylko dla osób powyżej 21 roku życia może być dyskryminacją.

"Wątpliwości Rzecznika wzbudziło kryterium wstępu do klubów ustalone na 21 lat, za wyjątkiem pełnoletnich osób posiadających status studenta. Takie ograniczenie dostępności niektórych lokali, jeżeli jest arbitralne, może stanowić dyskryminację ze względu na wiek w dostępie do usług oferowanych publicznie. Ponadto, jako działanie sprzeczne z dobrymi obyczajami może zostać uznane za nieuczciwą praktykę rynkową stosowaną przez przedsiębiorców wobec konsumentów" - czytamy w piśmie zastępcy dyrektora Zespołu ds. Równego Traktowania w biurze RPO Magdaleny Kuruś.

The Sun: atak kwasem podczas imprezy. 12 osób w szpitalu

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do ataku żrącą substancją w jednym z nocnych klubów we wschodnim Londynie. 12 osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala.

Ochroniarz cichym bohaterem ze Sztokholmu. Gdyby nie on ofiar zamachu mogłoby być znacznie więcej

Jego zimna krew i błyskawiczna reakcja zapobiegły masowej masakrze.

USA: popłoch na dworcu w Nowym Jorku, 13 rannych

Wczoraj wieczorem na zatłoczonym dworcu kolejowym na nowojorskim Manhattanie doszło do nagłego popłochu wśród podróżnych. Rannych zostało 13 osób. Powodem nadreaktywności tłumu były dźwięki paralizatora elektrycznego, którego użyła na dworcu policja.

Biuletyn Portalu

Patronujemy

 baner1

Blog

baner na OIM2

Jesteśmy na Facebooku