ATIPWN

Awantura podczas meczu żużlowego. Interweniowały służby porządkowe

Trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegrana w Bydgoszczy nie była porywającym widowiskiem. Emocji nie brakowało za to poza torem - doszło do awantury między obecnym zawodnikiem Polonii, a były żużlowcem bydgoskiego klubu i jego teamem.

Zamach terrorystyczny podczas imprezy masowej w Manchesterze. 19 ofiar śmiertelnych

Podczas koncertu Ariany Grande w Manchesterze miał miejsce zamach terrorystyczny. Policja informuje o co najmniej 19 zabitych i prawie 60 rannych.

KONFERENCJA: Bezpieczeństwo na uczelniach. Postępowanie na wypadek ataków terrorystycznych

Instytut PWN wraz z ekspertami Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zapraszają przedstawicieli polskich uczelni wyższych na konferencję POSTĘPOWANIE NA WYPADEK ATAKU TERRORYSTYCZNEGO. Wydarzenie będzie kontynuacją projektu edukacyjnego dla środowiska akademickiego BEZPIECZEŃSTWO NA UCZELNIACH i odbędzie się już 26 czerwca 2017 r. w Warszawie.

Służby przygotowują się do Finału Regat The Tall Ships Races 2017. Magistrat szkoli urzędników na wypadek ataku terrorystycznego

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie miała miejsce odprawa przygotowująca do zabezpieczenia Finału Regat The Tall Ships Races 2017. Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w sali konferencyjnej KWP zebrali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Podczas spotkania uzgadniano wspólny plan działań w zakresie ochrony wszystkich uczestników regat. Odprawę poprowadzili I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Jarosław Pasterski oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Ostrowski.

Przedstawiciele Policji, władz miasta Szczecina, Straży Granicznej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, Straży Miejskiej w Szczecinie, Straży Ochrony Kolei oraz Szczecińskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego dyskutowali i ustalali rozwiązania mające zapewnić bezpieczeństwo podczas Finału Regat The Tall Ships Races  2017.

Tak duże przedsięwzięcie jakim jest Finał Regat The Tall Ships Races 2017, w trakcie którego w  Szczecinie spodziewanych jest około 2,5 mln odwiedzających, wymaga doskonałego przygotowania wszystkich  służb, które w sierpniu będą ściśle ze sobą współpracować na różnych płaszczyznach.

Spodziewana liczba uczestników imprezy, zapewnienie płynności ruchu w związku z wyłączeniem części ulic miasta z ruchu kołowego, a także obecność osób różnych narodowości to jedne z wielu tematów, które poruszano podczas odprawy.

W kwietniu w szczecińskim magistracie przeszkolono również przeszło 100 urzędników pod kątem zachowania w przypadku ataku terrorystycznego podczas The Tall Ships Races 2017.

Zajęcia prowadzili m.in. dowódca oddziału antyterrorystycznego Krystian Doleżek i naczelnik sztabu komendy wojewódzkiej policji Robert Sielski, a także załoga WOPR.

– Szkoleni byli pracownicy, którzy będą bezpośrednio zaangażowani w organizację i obsługę tej imprezy – informuje Piotr Zieliński z biura prasowego prezydenta. – Zajęcia mieli pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, Międzynarodowych Targów Szczecińskich, Żeglugi Szczecińskiej, Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

– Na przykładzie konktretnych miejsc, gdzie dochodziło do zamachów, pokazywano nam jak reagowały służby i gdzie popełniano błędy – mówi Piotr Zieliński. – Zostaliśmy także pouczeni, że w obecnych czasach nie ma bezpiecznych miejsc. To, że w danym mieście nie było do tej pory zamachów, nie oznacza, że ta miejscowość nie jest zagrożona.

– Szacujemy, że w imprezie może wziąć udział około dwóch milionów osób – mówi Zieliński.


Źródło: policja.pl/wyborcza.pl

Podczas Juwenaliów we Wrocławiu wybuchła butla ze sprężonym powietrzem. Są ranni

Podczas czwartkowego pochodu studentów doszło do pożaru platformy, która wiozła sprzęt nagłaśniający. Kilka osób jest rannych. Do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania ul. Mickiewicza i Kopernika.

Biuletyn Portalu

Patronujemy

ATIPWN2 

Blog

baner na OIM2

Jesteśmy na Facebooku