ATIPWN

Rusza proces w sprawie tragedii na UTP. Pierwsza rozprawa już dzisiaj

W czwarek 9 lutego 2017, o godzinie 9:30 w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy rozpocznie się proces w sprawie tragedii, do której doszło na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym podczas imprezy inaugurującej rok akademicki 2015/2016. Podczas niej zginęli trzej studenci: 24-letnia Paulina, 20-letnia Natalia i 19-letni Paweł.

O "panice tłumu" w kontekście tragicznej imprezy w UTP w Bydgoszczy i nie tylko- analiza przypadków >>>>>

utpłącznikzzz

Przypominamy, że na ławie oskarżonych usiądą cztery osoby. Ewa Ż. odpowie za nieumyślne spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. Według prokuratury miała ona nie dopilnować przygotowania wyjść ewakuacyjnych i nie zadbać o prawidłowy przebieg imprezy. Natomiast Janusz P., który pozwolił na przeprowadzenie imprezy w dwóch budynkach, usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień poprzez udzielenie ustnej zgody na organizację imprezy bez wcześniejszej konsultacji z rektorem uczelni lub radą rektorską. Andrzejowi Z., szefowi ochrony pracującej podczas imprezy, zarzuca się sprowadzenie niebezpieczeństwa na dużą grupę osób. Prokurator twierdzi, że nie dopilnował on swoich obowiązków między innymi poprzez brak zaznajomienia się z miejscem wydarzenia, jak również niewłaściwym rozlokowaniem pracowników zabezpieczających wydarzenie. Antoni B. został oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych tj. m.in. przygotowanie procedur umożliwiających bezpieczną organizację imprezy.

Więcej tutaj: Zachowanie tłumu i jednostki w tłumie w sytuacji kryzysowej na przykładzie tragedii na UTP >>>>>

Największej kary mogą spodziewać się Ewa Ż. i Andrzej Z. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast władze uczelni mogą spędzić w więzieniu do 2 lat.


Źródło: metropoliabydgoska.pl

Podziel się tym tekstem na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Portalu

Patronujemy

ATIPWN2 

Blog

baner na OIM2

Jesteśmy na Facebooku